...
Tel: 940 840 176 FB: Betonove-Zumpy24 Mail: info@betonove-zumpy24.sk

K čomu slúži dažďová voda?

Co je to dešťová voda?

Čo je to dažďová voda? Donedávna bola dažďová voda pre veľa ľudí len zybtočným odpadom – dnes, v dobe neustálých zmien klimatu a zvýšeného povedomia a životným prostredím, sa využíva mnohými spôsobmi. Nie je divu, lebo zber dažďovej vody je veľmi dobrý zvyk, ktorý prináša veľa výhod. Zaujímá vás, k čomu môžete použiť dažďovú vodu?

Používanie dažďovej vody

Dažďová voda nie je vhodná na pitie kvôli obsahu plynov a kyslému pH. Môže sa však používať na priemyselné a domáce účely a medzi jeho najobľúbenejšie aplikácie patria.

Zavlažovanie záhrady – dažďovú vodu možno úspešne využívať na zavlažovanie záhrady. Okrem toho je bohatá na živiny a neobsahuje chlór a fluór, ktoré sú prítomné vo vode z vodovodu. Je tiež mäkká a nezanecháva na rastlinách biele stopy,

Čistenie – dažďová voda sa často používa na čistenie fasád, áut, bicyklov a dokonca aj terasového nábytku,

Pranie – ak je dažďová voda správne uskladnená, môže sa používať na pranie v domácnosti. Neobsahuje vápnik, takže nepoškodzuje komponenty práčky. Jeho mäkkosť tiež zabezpečuje dobré rozpúšťanie pracích prostriedkov,

Splachovanie toaliet – dažďová voda sa môže používať na toaletách po inštalácii vhodného systému,

poľnohospodárske práce – používa sa v poľnohospodárstve, kde je potreba vody veľmi vysoká. Najčastejšie sa používa na zavlažovanie plodín.

Okrem toho, že zber dažďovej vody je ekologickým a zodpovedným riešením problému klimatických zmien a pravidelného nedostatku vody, prináša aj finančné výhody. Odhaduje sa, že používanie dažďovej vody v domácnosti môže ušetriť niekoľko desiatok zlotých mesačne.

Ako zbierať dažďovú vodu?

Aby ste mohli voľne hospodáriť s dažďovou vodou, je potrebné investovať do špeciálnej nádrže. Môže byť vyrobená z plastu alebo betónu. Betónové nádrže sa vyznačujú veľmi vysokou pevnosťou a odolnosťou voči škodlivým poveternostným podmienkam, zatiaľ čo najväčšou výhodou polyetylénových nádrží je ich nízka hmotnosť.

Jednotlivé modely sa líšia kapacitou aj spôsobom inštalácie. Možno rozlišovať medzi nadzemnými a podzemnými nádržami. Tieto nádrže sa najčastejšie používajú na farmách alebo v podnikoch, zatiaľ čo súkromné osoby si zvyčajne vyberajú nadzemné nádrže. Ich obstaranie predstavuje malé náklady a inštalácia nespôsobuje väčšie problémy.

Ako vidíte, zber dažďovej vody má mnoho výhod a mali by ho praktizovať všetci ľudia, ktorým záleží na životnom prostredí a každodennom šetrení peňazí.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.